M.S.H. Spring


Tusind tak for den kæmpe opbakning til vores arrangement

Kl. 1 Showklasse Pony: Bom på jord (mulighed for trækker) 

Tidspunkt: 09;00

Antal starter: 28

Metode: Fejlfri runde


Start nr.

Rytter

Hest

Højde

Fejl

Tid

Place-ring

1

Isablla Christensen

Tipster

Bom

0

86,8

1

2

Sofie Ridder

Lillefis

Bom

0

61,8

1

3

Lærke Marker

Mickey

Bom

0

63,2

1

4

Stella Victoria Jensen

Sky

Bom

0

65,9

1

5

Nicolas Poulsen

Top Choice

Bom

0

102,7

1

6

Alberte Damgaard Sørensen

Vikkelsøes Sønikke

Bom

0

88,2

1

7

Huxi Vognstrup

Snowball

Bom

0

101,2

1

8

Villads Marker

Tjalfe

Bom

0

105,7

1

9

Sarah Cecilie Johannesen

Vesterhedes Bumle

Bom

4

86,8

10

Alberte Carøe Zepernick Christensen

Zippo

Bom

0

104,8

1

11

Nicolai Brunbjerg Larsen

Gudenådalens Evita

Bom

0

103,9

1

12

Emma Fredensborg-Fogtman

Chameur

Bom

4

103,6

13

Sofie Ridder 

Lillefis

Bom

0

56,4

1

14

Pil Andresen

Frederik

Bom

0

102,9

1

15

Ronja Thanning Bell

Joly

Bom

0

88,1

1

16

Dres Lund Ladegård

Ladegårds Aqua Star

Bom

0

101,5

1

17

Johanne Astrup Holk

Sunlight

Bom

0

80,9

1

18

Alberte Damgaard Sørensen

Vikkelsøes Sønikke

Bom

0

82,2

1

19

Mynte Bjørklund

Classic

Bom

0

91,0

1

20

Stella Victoria Jensen

Sky

Bom

0

78,6

1

21

Villads Marker

Tjalfe

Bom

12

107,3

22

Mathias Bro Jakobsen

Rasmus

Bom

0

77,1

1

23

Lærke Marker

Quinto

Bom

0

79,2

1

24

Frederikke Christensen 

Tipster

Bom

0

78,9

1

25

Lauge Lund Ladegård

Ladegårds Aqua Star

Bom

0

87,3

1

26

Mynte Bjørklund

Classic

Bom

0

90,9

1

27

Malou Malling Lindahl

Balou

Bom

0

80,5

1

28

Mie Amstrup Ebbesen

Thomas

Bom

0

78,7

1

Kl. 2 Showklasse Pony: Valgfri højde 30-70 cm

Tidspunkt: 10:30

Antal starter: 49

Metode: Fejlfri runde


Start nr.

Rytter

Hest

Højde

Fejl

Tid

Place-ring

1

Linea Theil

Konggodsgaards Gucci

30

0

45,2

1

2

Lærke Marker

Quinto

30

0

55,1

1

3

Kaya Parbo Lund

Penny

30

0

73,4

1

4

Freja Sommer

Figo

30

0

63,9

1

5

Luna Andresen

Snowball

30

0

73,0

1

6

Laura Christensen

Sunshine

30

0

52,0

1

7

Emma Fredensborg-Fogtmann

Chameur

30

4

78,2

8

Mathias Bro Jakobse

Rasmus

30

4

58,4

9

Freja Sommer

Figo

30

0

65,6

1

10

Laura Christensen

Sunshine

30

0

49,2

1

11

Klara Lund Ladegård

Blondie

30

Udg.

12

Tanja Jensen

Frederik

30

0

46,7

1

13

Lærke Marker

Mickey

30

4

77,7

14

Nathalie

Serenity

40

12

101,2

15

Linea Theil

Konggodsgaards Gucci

40

0

42,8

1

16

Julie B Andersen

Jensen

40

0

57,7

1

17

Amanda Hansen

Rollo

40

0

44,2

1

18

Maja Alberte Johannesen

Vesterhedes Lucky Troldepus

40

12

103,5

19

Madeleine Poulsen

Zoffi

40

0

50,4

1

20

Elisabeth Karred Møller

Revsmindes Red Rocket

40

0

50,5

1

21

Emmelie Christensen

Zippo

50

4

50,3

22

Felia Gaard Klausen

Ronja

50

0

48,2

1

23

Melani Hansen

Reval

50

0

51,3

1

24

Clara Ullerup-Aagaard

Rasmus

50

0

43,2

1

25

Nathalie

Serenity

50

8

50,0

26

Maja Alberte Johannesen

Vesterhedes Lucky Troldepus

50

16

82,4

27

Madeleine Poulsen

Zoffi

50

0

54,2

1

28

Celina Brøgger Petersen

Cassiopeia

50

0

46,6

1

29

Elisabeth Karred Møller

Revsmindes Red Rocket

50

0

47,3

1

30

Felia Gaard Klausen

Ronja

50

0

40,3

1

31

Mai B Andersen

Jensen

50

0

55,8

1

32

Silje Dalgaard

Rughavens Flint

60

0

42,2

1

33

Anne-Sofie Holst-Egede

Egeballes JR

60

0

52,8

1

34

Sascha Vestergaard Levisen

James Jo

60

0

46,7

1

35

Clara Ullerup-Aagaard

Rasmus

60

0

46,1

36

Melani Hansen

Reval

60

4

52,0

37

Sara Knudsen

Nørlunds Fingal

60

4

45,8

38

Clara Allesø

Koedijk's Milano

60

12

85,2

39

Sofie Wulf

Agerbæks Bonfire

60

4

112,7

40

Sascha Vestergaard Levisen

Tarzan

60

0

50,0

1

41

Emmelie Christensen

My Marvel

70

0

45,6

1

42

Anne-Sofie Holst-Egede

Egeballes JR

70

0

45,5

1

43

Clara Allesø

Koedijk's Milano

70

Opg.


44

Mathilde Sørensen

Fandango

70

8

64,2

45

Sara Knudsen

Nørlunds Fingal

70

0

42,4

1

46

Natascha Cornelius

Kron Laegaard

70

4

59,3


47

Sascha Vestergaard Levisen

James Jo

70

8

59,8

48

Silje Dalgaard

Costa 54

70

12

66,5

Sofie Wolf

Bonfire

70

0

52,0

1

49

Tanja Jensen

Money Penny

70

4

42,5

Kl. 3 Pony D. 1: 70 cm. 2: 60 cm. 3: 50 cm

Tidspunkt: 13;00

Antal starter: 10

Metode: 2 faser

Kontakt

Under dagens arrangement:

29 67 32 88

MSH-Spring

Ribevej 219

6040 Egtved

Tlf. 22 22 76 58


Email:

info @msh-spring.dk

Afholdelse af 1 dags springdag lørdag d. 25/07-20

Kom og hver med, alle er velkomne

Ribevej 219

6040 Egtved

Tilmelding sker på: info@msh-spring.dk senest d. 19  juli. Skriv klassenummer, navn på hest og rytter samt kat på pony, (højde på showklasserne)

Pris pr. start kr. 80,- Betales ved tilmelding via MobilePay: 29 67 32 88

Skiv venligst rytternavn ved betaling

Efteranm. pr. start kr. 100,-

Arrangementet starter 09;00 og kører fortløbende.


Masser af præmier at vinde.


Muglighed for hjælp under arrangementet. Evt. hjælp til at gå bane, varme op mm. for at blive stævneklar


Mulighed for, at starte showklasserne 2 gange i samme højde.


OBS: Maks plads til 150 starter



Tak til vores sponsorere 2020


Stald Poulsen 

DK Rosetter

K. Friis Tømrer og snedker                                             

Ecco Kolding storcenter                                 

Egtved blomster                                            

SuperBrugsen Egtved                                    

Egtved skiltedesign                                                                           

Extreme Hair                                                  

Telenor                                                          

Deichmann

Butique Dorthe

Apoteket Egtved

Egtved Pigen (nyt syn Egtved)

Kvik køkken kolding

Sport 24

Tufra

Danish agro

Hercules Hestefoder

OK Køkkenrenovering

Kongeå Trailercenter

Sportigan Egtved

Trumph

Beslagsmed Steen Martinsen

Jessens rideudstyr

Misterminit

Blue Hors

Beaty Team

Synoptik

Profil Optik

Jysk

Salon Haulrig

Rituals

Inspiration

Egtved Bager

Dyrlægerne Egtved

Vorbasse Bager

Bianco

Thiele

Chili Pizza

Vordingborg Køkken

Nielsen

Loop

NS Byggemarked

Jannis Dækkenvask



Tusind tak til alle hjælpere og sponsorer.


Start nr.

Rytter

Pony

Kat.

Fejl 1

Tid 1

Fejl 2

Tid 2

Place-ring

1

Freja Fanøe Rehmeier

Dahlsmindes Madonna

3

0

43,6

0

37,8

2

2

Amanda Hansen

Rollo

3

4

40,6



8

3

Isabell Føns Arnesen

Tequila

2

0

39,3

0

25,6

1

4

Celina Brøgger Petersen

Cassiopeia

2

4

39,6

7

5

Aya Pedersen

Lakrids

2

0

38,8

4

32,5

3

6

Silje Dalgaard

Costa 54

1

0

42,3

4

44,6

6

7

Sofie Wulf

Agerbæks Bonfire

1

Meldt om

8

Tanja Jensen

Money Penny

1

0

37,9

4

38,3

4

9

Natascha Cornelius

Kron Laegaard

1

0

41,7

4

38,9

5

10

Mie Amstrup Ebbesen

Millie

1

4

41,7



9

Kl. 4 Pony C. 1: 80 cm. 2: 70 cm. 3: 60 cm.

Tidspunkt: 13;47

Antal starter: 8

Metode: 2 faser

Start nr.

Rytter

Pony

Kat.

Fejl 1

TId 1

Fejl 2

Tid 2

Place-ring

1

Freja Fanøe Rehmeier

Dahlsmindes Madonna

3

0

36,9

0

38,7

5

2

Mathilde Sørensen

Fandango

3

0

37,5

0

29,0

2

3

Malou Føns Arnesen

Sky

3

4

35,8

7

4

Sascha Vestergaard Levise

Tarzan

3

0

37,8

0

33,3

4

5

Aya Pedersen

Lakrids

2

0

40,0

4

38,2

6

6

Smilla Bjørklund

Haugaardens Sunset

2

0

37,7

0

32,6

3

7

Isabell Føns Arnesen

Tequila

2

0

36,9

0

27,1

1

8

Mie Amstrup Ebbesen

Millie

1




Udg

Kl. 5 Pony B.  1:90 cm. 2:80 cm. 3: 70 cm.

Tidspunkt:14;37

Antal starter. 5 + 2 UK

Metode: 2 faser

Start nr.

Rytter

Pony

Kat.

Fejl 1

Tid 1

Fejl 2

Tid 2

Place-ring

1

Silje Dalgaard 

Rughavens Flint

3

0

37,2

4

39,0

4

2

Malou Føns Arnesen

Sky

3

0

38,7

4

26,7

3

3

Sascha Vestergaard Levise

Bohéme

3

0

39,4

0

27,3

2

4

Smilla Bjørklund

Haugaardens Sunset

2

4

39,1

5

5

Sascha Vestergaard Levisen

Bohéme

3 UK

0

39,2

4

27,3

Udenfor konkur.

6

Aya Pedersen

Chambell

1

0

37,0

0

25,8

1

7

Aya Pedersen 

Chambell

1 UK

0

37,0

0

28,2

Udenfor konkur.

Start kl. 11 + 13 + 15

Børnespring

Springbane uden hest.

Tilmelding sker på dagen.

Kl. 6 Showklasse hest 30-90 cm

Tidspunkt: 15;21

Antal starter: 40

Metode: Fejlfri runde

Start nr.

Rytter

Hest

Højde

Fejl

Tid

Place-ring

1

Charlotte Vognstrup

Esse

30

0

70,2

1

2

Sofie Ridder

Sally

40

0

44,5

1

3

Charlotte Vognstrup

Esse

30

0

64,1

1

4

Sofie Ridder

Sally

40

0

67,5

1

5

Elina Gaard Klausen

Pippi

40

0

47,4

1

6

Mathilde Rolver

Nørremøllehøjs Atos

40

0

57,6

1

7

Elina Gaard Klausen

Pippi

40

0

44,4

1

Nathia

Magic

40

8

51,1

8

Henriette Holm

Borbjergs Cornection

50

4

50,9


9

Sofie Nanna Østergaard Jaenicke

Cisco

50

0

47,7

1

10

Nathia

Magic

50

12

53,4

12

Henriette Holm

Borbjergs Cornection

50

8

47,3

13

Mathilde Rolver

Nørremøllehøjs Atos

50

0

52,6

1

14

Susan Kolding-Jacobsen

Christoffer Stensgård

60

0

53,7

1

15

Emilie Dam Hansen

Ellely's Lasall

60

0

49,9

1

16

Petrea Bock

Chiko

60



Udg.

17

Sofie Nanna Østergaard Jaenicke

Cisco

60

0

45,4

1

18

Susan Kolding-Jacobsen

Christoffer Stensgård

60

0

52,4

1

19

Maria Jensen

Casper

60

0

50,7

1

22

Henriette Holm

Landlyst Cara

60

0

51,22

1

23

Emilie Dam Hansen

Ellely's Lasall

60

0

47,0

1

24

Petrea Bock

Chiko

60



Udg.

Henriette Holm

Landlyst Cara

60

0

52,9

1

25

Stefanie Christensen

Randrupmølles Jolene

70

4

61,7


26

Anders Peter Lund

Flash

70

4

44,2


27

Rebecca Føns Arnesen

Castro

70

4

49,04

28

Steffani Lorenzen

Vrågård's Maccoy

70

8

66,3

29

Maria Jensen

Casper

70

4

49,3

Maja Dalsgaard

Treval

70

0

49,1

1

30

Sofia Brøgger Petersen

Purple's Paint Me Proud

80

4

48,8

31

Maja Dalsgaard

Treval

80

4

45,9

32

Steffani Lorenzen

Vrågård's Maccoy

80

16

95,5


33

Helle Andersen

Valdemar

80



Opg.

34

Stefanie Christensen

Randrupmølles Jolene

80



Udg.

36

Anders Peter Lund

Flash

80

4

39,6

38

Sofia Brøgger Petersen

Purple´s Paint Me

80

4

50,3

39

Helle Andersen

Valdemar

90

24

50,3

Kl. 7. 90 cm hest D

Tidspunkt: 17;21

Antal starter: 3

Metode: 2 faser

Start nr.

Rytter

Hest

Fejl 1

Tid 1

Fejl 2

Tid 2

Place-ring

1

Jasmin Rolver

Atos

0

45,4

0

35,0

1

2

Charlotte Vognstrup

Casper

0

41,8

0

37,9

2

3

Henriette Holm

Elliot Gøgholm

16

108,8



4

4

Rebecca Føns Arnesen

Castro

12

42,0

3

5

Henriette Holm

Elliot Gøgholm

Fald

Udenfor konkur.

Kl. 8. 100 cm Hest C

Tidspunkt: 17:51

Antal starter: 3

Metode: 2 faser

Start nr.

Rytter

Hest

Fejl 1

Tid 1

Fejl 2

Tid 2

Place-ring

2

Amalie Dam Gregersen

Háfeti

0

42,9

0

40,6

1

3

Henriette Holm 

Dwight Gøgholm

8

43,7

3

Charlotte Vognstrup

Casper

4

42,5

2

Henriette Holm

Dwight Gøgholm

Opg.

Kl. 9. 110 cm Hest B

Tidspunkt:18:21

Antal starter: 2

Metode: 2 faser

Start nr.

Rytter

Hest

Fejl 1

Tid 1

Fejl 2

Tid 2

Place-ring

2

Amalie Dam Gregersen

Háfeti

4

42,2

1

All Right Reserved © Copyright M.S.H. Spring 2012